Ankara ve İstanbul’da SOL Buluşma

Anasayfa Haber Ankara ve İstanbul’da SOL Buluşma
Ankara ve İstanbul’da SOL Buluşma

SOL Parti tarafından Ankara ve İstanbul’da ‘Şimdi Örgütlenme Zamanı, Sol Zamanı’ başlığıyla SOL Buluşmalar gerçekleştiriyor. Ankara’da 10 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00’de Anıt Park’ta gerçekleşecek buluşmaya Ercan Kesal konuk olurken, Erdal Güney de bir konser gerçekleştirecek. İstanbul’da ise 11 Temmuz Pazar günü saat 15.00’te, Beşiktaş Dünya Barış Parkı’nda gerçekleşecek olan buluşmada da Erdal Güney sahne alacak. 

Örgütlenme Çağrısı

SOL Parti, ‘Şimdi Örgütlenme Zamanı’ başlığıyla ülke genelinde bir örgütlenme çalışması sürdürüyor. Bu çalışma kapsamında, SOL Parti’nin kuruluş sürecinden itibaren üye olan binlerce yeni üye ile buluşmalar gerçekleştirilirken aynı zamanda pandemi kısıtlılıkları nedeniyle gerçekleştirilmemiş il ve ilçe örgütlenmelerinin kurulumları da bu süreçte gerçekleştiriliyor. SOL Buluşmalar öncesinde Ankara ve İstanbul’un pek çok ilçesinde yeni üye buluşmaları gerçekleştiren SOL Parti, SOL Buluşmalar ile bunu sürdürecek. SOL Buluşmalar önümüzdeki günlerde ülkenin farklı noktalarında sürdürülecek. 

Umut İçin Birarada

SOL Parti’den yapılan çağrıda şunlara yer verildi, “Ülkede karanlık üzerimize çökerken umut arayışımız birbirimizden güç alarak sürüyor. Karanlık uzun sürdüyse sabahın yaklaşmakta olduğuna dair inancımızla, günün doğmasını birlikte sağlamak için iradeye ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Birlikte mücadeleyle laik, adil, eşit, bağımsız bir Türkiye’yi kurabileceğimize inanıyoruz. Yaratılmak istenen korku iklimine karşı direnci, umudu, mücadeleyi büyüterek güzel günlere ulaşacağız.Kendimiz için, çocuklarımız için, geleceğimiz için artık bir şey yapma zamanı. Yıllardır birilerinin bizim adımıza bizi kurtarmasını beklediğimiz siyaset tasarımının dışına çıkma zamanı. Örgütlenme, SOL’u büyütme zamanı. “

Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.