SOL Parti Ankara Adaylarını Halk Buluşmasıyla Tanıttı

SOL Parti Ankara Adaylarını Halk Buluşmasıyla Tanıttı

“14 Mayıs’ta Bu Karanlık Sona Erecek

SOL Parti Ankara Adaylarını Halk Buluşmasıyla Tanıttı

14 Mayıs’ta Bu Karanlık Sona Erecek

SOL Parti Ankara il örgütü, 30 Nisan Pazar günü Batıkent Vedat Dalokay Parkında bir halk buluşması gerçekleştirdi. Ankara adaylarının tanıtımının yapıldığı buluşmada, İlkay Akkaya, Selçuk Balcı, Hasan Tatar ve Deniz Soluğan konser verdi. Buluşmada 14 Mayıs seçimleri için SOL Parti ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy çağrısı yapıldı. SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen, “15 Mayıs’ta yeni bir mücadele başlayacak” dedi.

EN GÜZEL SÖZÜ SOLCULAR SÖYLEYECEK

Programın başında, SOL Parti Ankara il örgütünden Fatoş Erol ve SOL Genç üyesi Bilal Aktaş açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Erol; “Yeni bir ülkeyi elbirliğiyle kurmak için bu felaket iktidarını gönderelim. Emperyalistlere uşaklık edenleri, fabrikalarımızı, topraklarımızı satanları gönderelim! Bir avuç aç gözlü harami daha çok kazansın diye evlerimizi bize mezar edenleri gönderelim! Sömürü ve zulümden kurtulmak için örgütlenelim,  Emeğin ve özgürlüğün ülkesini kendi ellerimizle kurmak için örgütlenelim, birlikte yürüyelim!” dedi.

SOL Parti Ankara il başkanı Mert Ünal, buluşmaya gelen yüzlerce Ankaralıyı selamlarken, seçimlere dair de çağrıda bulundu: “Bu ülkenin solu devrimcileri var. AKP bu ülkeden giderken en güzel sözü solcular söyleyecek. AKP bizim gençliğimizi çaldı, memleketimizi Taliban iktidarına çevirmeye çalıştı. Bu iktidarı hep beraber 15 gün sonra bu ülkeden defedeceğiz. Arkadaşlarımıza sözümüz var, Bahadır’a Sinan’a, Gezi şehitlerine, Ulaş’a Deniz’e Mahir’e sözümüz var.”

Ünal’ın ardından SOL Parti Başkanlar Kurulu üyesi Önder İşleyen de bir konuşma yaptı:

“21 yıldır aldanmadık, yanılmadık, bir an olsun umutsuzluğa kapılmadık. Tek bir saniye teslim olmadık, geri adım atmadık. Bu karanlık gereğinden fazla uzadı fakat 14 günümüz kaldı. Hep birlikte bu karanlığa son vereceğiz. Bu zorbaları memleketin tepesinden alaşağı edeceğiz. 21 yıllık mücadelemizi alkışlayacağız ama arkamızda büyük bir tarih var. Bizi biz yapan ne varsa onların kanıyla canıyla verdiği mücadelenin sonucudur. Bu çetelerin bizden kaybettirdikleri arkadaşlarımız var, Gezi’nin çocukları var. Onlara selam olsun. Bu ülkenin bağımsızlığı emekçi halkın mutluluğu için canını seve seve veren devrimciler var, hepsine selam olsun.

İLK TURDA BİTİRELİM

Bugün Ankara’da iki meydan kuruldu. Bir tarafta ülkeyi karanlığa boğanların meydanı var. Bir tarafta da burada devrimcilerin meydanı var. Buradan fışkıracak aydınlık o karanlığı yenecek, hep beraber tarihin çöplüğüne göndereceğiz. Bu seçimlerin bir tane anlamı var, tek adam rejimine son vermek. SOL Parti 21 yıldır bu ülkenin faşizmine karşı kararlılıkla mücadele etti. 14 Mayıs’ta da saray rejimini yenmek için SOL Parti Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor, oy çağrısı yapıyoruz. İlk turda bir şans daha vermeden” 14 Mayıs’ta bu ülkeye bir zafer armağan etmek hepimizin sorumluluğudur.

Sicili hile ile zorbalıkla bozuk bu iktidar seçim yaklaştıkça tehditler savurmaya başladı. Bütün toplumu korkutarak iktidarlarını sürdürebileceklerini sanıyorlar. Hangi hileye başvurursanız başvurun bu memleketi size teslim etmeyeceğiz. Bilsinler ki bu memleketi onlara bırakmayız, kanımızla canımızla savunur onlara boyun eğmeyiz. Tehditlerine pabuç bırakmayalım, çoğunluk olan biziz, kazanacak olan biziz. Umutsuzluğa kapılmayın. 14 gün gecemiz gündüzümüz çalışmayla geçecek. Bu ülkeye güneşli bir gün armağan edene kadar mücadele edeceğiz. Biz kazanacağız.

15 MAYIS’TA YENİ BİR MÜCADELE BAŞLAYACAK

15 Mayıs günü yeni bir mücadelenin başlangıcıdır. Bu ülkenin emekçileri, gençleri, kadınları, ezilenleri örgütlenerek halkımız için mücadele edeceğiz. 21 yılda yapılan tüm kötülüklerle hesaplaşacağız. Bu ülke emperyalizme uşaklık eden iktidarlar tarafından karanlığa boğuldu. Bu ülkeye sol gerek. Omuz verelim. Memleketin sağa kayan siyasetini değiştirebilmek için bir kez daha bu karanlığa teslim etmemek için hepimiz sola güç vereceğiz.

Tarikatlarla hesaplaşmak zorundayız. Devlet içinde yuvalanmış cemaatleri dağıtabilmek için, bu ülkenin çocuklarını bu karanlığa teslim edenlerden hesap sormak için biz varız. Bu ülkenin üzerinde sadece bildiğimiz 60 tane ABD üssü var. Deniz Gezmiş, 35 milyon metre kare işgal altındadır dediği için, 6. Filoya karşı yürüdüğü için idam ettiler. Biz onların bağımsızlık bayrağını taşıyacağız. Ülkemiz bağımsız olsun diyorsanız biz varız, devrimciler var.

HELALLİK YOK HESAPLAŞACAĞIZ

Bu topraklara alın teri düşen insanlarız. Soymadan, çarpmadan çırpmadan yaşayan insanlarız. Cebimizdeki üç kuruşa geleceğimize göz koymuş bir avuç haramiyle karşı karşıyayız. Bu iktidar en çok bize, emekçiye düşman. Bütün hayatı boyunca çalışarak zar zor edindiği evi insanlara mezar oldu depremde. Onlar helallik istiyorlar, yok öyle yağma, sizinle hesaplaşacağız. İnsanların canı pahasına kasasını dolduranlarla hesaplaşacağız.

Bugün Antakya’da canından koparıp bir kenti ayağa kaldırmak için mücadele eden arkadaşlarımıza selam gönderelim. Nerede yıkılmış bir insan varsa ayağa kaldırmak için mücadele edeceğiz. Önce hep beraber 14 Mayıs’ta birlik içerisinde bu iktidarın üzerine yürüyelim. Bu karanlığa son verelim. 15 Mayıs’tan itibaren birlikte yürüyelim, eşitlik bağımsızlık için mücadele edelim. Yürüyelim zafere.

Önder İşleyen’in konuşmasının ardından Ankara milletvekili adayları tanıtıldı. Aday listesinin tamamı şu şekilde:

ANKARA 1. BÖLGE

İsmail Hakkı Tombul

Derya İlker

Evrim Öztürk

Mihriban Karataş

Alçay Sepetoğlu

Ezgi Ergen

Dilek Soğancı

Olcay Evsen

Fatıma Erol

Mustafa Bingöl

Ali Tuncay

Yasin Durak

Sercan Dede

ANKARA 2. BÖLGE

Önder İşleyen

Dilek Topçu

Selda Kaplan

Dilek Çelik

Hülya Aydoğan

Nazlıcan Gökoğlu

Erkin Yıldız

Murat Güzel

Aydoğan Şanlıer

İhsan Akoğlu

Can Dirlik

ANKARA 3. BÖLGE

Hasan Hayır

Pelin Elif Bektaş

Ayfer Nazlım

Zeynep Çatalkaya Bulunmaz

Seher Yaşar

Şehrinaz Atar

Saliha Aydın

Rafet Ersoy

Nusret Sulkaralar

Deniz Soydan

Bilal Aktaş

Kemal Yılmaz