SOL Parti Antalya İl Başkanı Gözaltına Alındı

SOL Parti Antalya İl Başkanı Gözaltına Alındı

Antalya’da bu sabah SOL Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın, BES ve Halkevleri üyesi 4 kişi Kızıldere’nin 50. yılında yapılan anmalar gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarıyla gerçekleştirilen gözaltılar SOL Parti tarafından kınandı ve “siyaset yapma hakkına saldırı” olarak değerlendirildi. Kızıldere’de katledilen devrimcileri anmanın suç olmadığını belirten SOL Parti; bu gözaltıların AKP iktidarının seçimlere uzanacak süreci muhalefete yapacağı yeni baskılarla örgütlemesinin bir parçası olduğuna işaret etti. Antalya İl Başkanı Aysel Aydın’ın ve tüm gözaltıların derhal serbest bırakılmasını talep eden SOL Parti’nin konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

“Antalya İl Başkanımız Aysel Aydın bu sabah evinden gözaltına alındı. Katıldığı eylemler gerekçe gösterilerek gerçekleştirilen bu gözaltını kınıyoruz. İfadeye davet etmek yerine ev baskını düzenlenmesi siyaset yapma hakkına açık bir saldırıdır.

Halkı açlığa ve yoksulluğa mahkum eden AKP iktidarı yeni baskılarla muhalefeti susturarak seçimlere uzanacak süreci yeni bir olağanüstü hal dönemi olarak örgütlemeye çalışıyor.

Bu baskı ve yıldırma politikalarına teslim olmayacağız. İl Başkanımız Aysel Aydın ve gözaltına alınan BES ve Halkevleri üyeleri derhal serbest bırakılsın.”