SOL Parti özelleştirmelere karşı sokağa çıkıyor: Halka ait olanı geri alacağız!

SOL Parti özelleştirmelere karşı sokağa çıkıyor: Halka ait olanı geri alacağız!

SOL PARTİ’DEN EYLEM ÇAĞRISI: SOKAĞA ÇIKIYORUZ! HALKA AİT OLANI GERİ ALACAĞIZ!

SOL Parti, enerji özelleştirmelerine karşı mücadele için çağrı: Halka ait olanı geri alacağız! Enerji şirketleri derhal kamulaştırılsın!

SOL Parti, Türkiye’nin tüm şehirlerinde enerjinin özelleştirilmiş olmasına karşı mücadele ve eylem çağrısı yaptı. Son yapılan zamlarla özel şirketlerin zararlarının halkın faturalarından karşılanmasına karşı, özelleştirmelerin geri alınması mücadelesini başlatan SOL Parti, “Halka ait olanı geri alacağız” sloganıyla tüm ülkede eylem çağrısı yaptı.

Zamların ve pahalılığın sebebi olarak özelleştirmeleri işaret eden SOL Parti, enerji şirketlerinin kamulaştırıldığı takdirde faturaların 100 liradan 25 liraya düşeceğine işaret ederek, birçok şehirde özel enerji şirketleri önünde eylemler gerçekleştireceğini duyurdu.

SOL Parti’nin açıklamasının tamamı şu şekilde:

HALKA AİT OLANI GERİ ALACAĞIZ

Enerji Şirketleri Derhal Kamulaştırılsın

Her Yerde Sokağa Çıkıyoruz

Yeni zamlarla katlanan elektrik ve doğalgaz faturaları el yakıyor. Yoksul emekçi halkın sırtından şirketler kazanıyor. Bu zamların nedeni; bu pahalılığın nedeni özelleştirmelerdir, enerji üretim ve dağıtımının tümüyle şirketlere devredilmiş olmasıdır.

Enerji şirketleri bugün kamulaştırılsa 100 TL olan fatura 25 TL’ye düşecek. Halktan çaldıkları her şeyi geri almak için SOL Parti olarak; özelleştirilen tüm enerji şirketlerinin kamulaştırılması için bu hafta ülkenin dört bir yanında cebimizden çalan şirketlerin önünde buluşuyoruz.

Herkesi haklarımızı geri almak için sesimizi birleştirmeye çağırıyoruz!