Gençler Barınma Hakkı İçin Mücadeleye Çağırıyor

Gençler Barınma Hakkı İçin Mücadeleye Çağırıyor

SOL Genç üyesi Nazlıcan Uzuner, barınma sorunlarına ilişkin şunları söylüyor: “Hayatlarımızın en coşkulu zamanlarında barınma sorunuyla karşı karşıya kaldık. Artık neredeyse hiçbir gencin çalışmaktan okuyamadığı, yoksulluk yüzünden hayatlarından vaz geçtiği, kendisini geleceksiz hissettiği günlerdeyiz. Sermayeyle de AKP ile de uzlaşmayacağız. 

Taleplerimiz şunlardır: Öğrenciler için yeterli sayıda yurt yapılmalı, cemaat ve tarikatlar yurt faaliyetlerinden tasfiye edilmelidir.Ev kiralarındaki fahiş fiyat artışlarını önleyecek konut politikaları hayata geçirilmelidir. Öğrencilerin temel hakkı olan barınma hakkını karşılayabilecekleri kadar kira yardımı yapılmalıdır. Kira fiyatlarına üst sınır getirilmelidir.

SOL Genç’ten İzmir’de Barınma Eylemi

SOL Genç, İzmir’de barınma sorununa dikkat çekmek için bir eylem gerçekleştirdi. “Barınamıyoruz”, “Semt Bizim, Ev Yok, Kira Çok” dövizlerinin taşındığı eylemde, “Yaşamak Kar Etmekten Üstündür” pankartı taşındı. SOL Genç İstanbul’da da Abbasağa Parkı’nda “Barınamıyoruz Sergisi” ve ardından Forum düzenleyecek.SOL Genç Buluşmaya Çağırıyor

SOL Genç, 24 Eylül Cuma günü, 18.00’da Abbasağa Parkı’nda Barınamıyoruz Sergisi ve ardından da forum gerçekleştirecek. 

Yanıtla