Kürekçi: Mülakata hayır! Torpil Düzeniyle Mücadele Edelim!

Kürekçi: Mülakata hayır! Torpil Düzeniyle Mücadele Edelim!

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın mülakat adaletsizliğine karşı bir açıklama yaptı.
Mülakatların iktidarın torpil aygıtına dönüştüğüne dikkat çeken Kürekçi, “Adil ve güvenceli bir gelecek hakkımız, mülakatlar hırsızlıktır” derken, torpil düzeniyle birlikte mücadele etme çağrısında bulundu. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Mülakata Hayır
Adil ve güvenceli bir gelecek hakkımız; hakkımızı istiyoruz

“Bizler bu memleketin bin bir emekle büyütülen, okutulan gençleriyiz. Ailelerimiz ve biz gecemizi gündüzümüze katarak bin bir zorluğu aşarak iyi bir gelecek umuduyla çalışıyoruz. Ancak bırakın hayallerimize yaklaşmayı insanca bir yaşam için çalışmamız dahi engelleniyor.
Milyonlarca genç işsizlikle bir o kadarı da kendi mesleklerini yapamadıkları için büyük bir karanlıkla karşı karşıya. Sınavlardan sınavlara geçen hayatımızın ardından akıllarda tek bir soru kalıyor, boşuna mı okuduk?
Bu ülkeyi yönetenler çocuklarını, akrabalarını, tanıdıklarını makam mevki sahibi yaparken bu memleketin Fedai’leri, aydınlık geleceği, bizler kazandığımız sınavlara rağmen mülakatlarda işsiz ve geleceksiz bırakılıyoruz.
AKP’nin torpil-yandaş düzeninde kendine er bulamayan milyonlarız ve biliyoruz ki bu memleketin aydınlık geleceği bizim elimizdedir, bu karanlığa mahkum değiliz. SOL Parti olarak diyoruz ki hayallerimiz yarım kalmasın, bu torpil düzeniyle bir başımıza değil hep beraber mücadele edelim. Mülakat hırsızlıktır.”
SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Gizem Gül Kürekçi