Saltanat Hayallerini Yıkacağız

Saltanat Hayallerini Yıkacağız

SOL Parti, Büyük Zafer’in 100.yılı vesilesiyle bir açıklama yayınladı. Mustafa Kemal önderliğinde bağımsız bir Cumhuriyet’in yolunu açan Kurtuluş Savaşı’nı selamlıyoruz denilen açıklamada, AKP’nin yeni saltanat hayallerini yıkmaktan başka yol olmadığının da altı çizildi.

SOL Parti’nin açıklaması şöyle:

“Büyük zaferin 100.yılı vesilesiyle, Mustafa Kemal önderliğinde bağımsız bir cumhuriyetin yolunu açan Kurtuluş Savaşı’nı selamlıyoruz.

Bugün laiklik ve bağımsızlık başta gelmek üzere Cumhuriyet’in mezar kazıcılığına soyunmuş siyasal İslamcı karanlık altında yaşıyoruz. Her yanından pislik akan, çürümüş, lime lime dökülen böyle bir yönetimi ülkemiz hak etmiyor.

Büyük yolsuzluklarla ülkenin birikimlerini talan ederek; yerli ve yabancı tekellere tüm yer altı ve yer üstü zenginliklerimizi satarak kurulan saltanat hayallerini yıkmaktan başka bir yol yok. Bunun için tüm devrimciliğimizle sorumluluk alacağız. Cumhuriyet’i, 100.yılında emekçilerin ve ezilenlerin laik, demokratik, bağımsız ve özgür cumhuriyeti olarak yeniden kuracağız.

Yaşasın bağımsızlık, yaşasın devrim.”