SOL Parti Ankara İl Konferansını tamamladı: “Rejimi Yenmek İçin Bir Adım Öne!”

SOL Parti Ankara İl Konferansını tamamladı: “Rejimi Yenmek İçin Bir Adım Öne!”

SOL Parti Ankara İl Konferansı tamamlandı :

“Halka karşı örgütlenmiş bu rejimi yenmek için bir adım öne çıkıyoruz, başaracağız”

SOL Parti, Konferans sürecine başladı. İstanbul ve İzmir’in ardından Ankara İl Konferansı tamamlandı. SOL Parti, Eylül ayında da merkezi konferans sürecini gerçekleştirecek. 

Yeni Hedeflere Adım Adım Yürüyoruz

Konferans sürecine ilişkin olarak Ankara İl Konferansı’nda konuşan MYK üyesi Mehmet Soğancı şunları söyledi: “SOL Parti, kurulurken ilk sözümüz ‘halka karşı örgütlenmiş bu rejimi ortadan kaldırılmalıdır’ demiştik, şimdi bunu gerçekleştireceğimiz bir mücadele içindeyiz. SOL Parti 2019 Aralık’ında kuruluşundan bu yana bu karanlık rejimi ortadan kaldırmayı ön plana alan bir mücadeleyi adım adım örgütlüyor. Bu süreçte binlerce yeni arkadaşımızın katılımıyla güçlendik, bu salonda ve yeni yönetimlerimizde de bu gücü görüyoruz. SOL Parti, pandeminin sınırlılıkları içinde gerçekleştirdiği kongrelerde seçim yeterlilik barajını aşacak bir örgütlenmeyi tamamlandı. Bu sürecin sonunda 52 ilde 278 ilçede kongrelerimizi gerçekleştirdi. Bugün yeni bir konferans sürecindeyiz ve iddiamız bu il ve ilçelere yenilerini katarak, en az 60’ın üzerinde ilde 400’e yaklaşan ilçede örgütlerimizi kurmak, binlerce yeni arkadaşlarımızla bu yolculuğu büyütmektir. İstanbul, İzmir ve bugün Ankara Konferans’ları bize bu umudu ve gücü veriyor. SOL Parti, zorlu mücadele dönemine girerken hem il örgütlerini hem de Genel Merkez Konferansı ile merkezi yapısını güçlendirerek, memleketimiz için yeni bir başlangıcın kapısını açacak zafere doğru tüm muhalefet güçleriyle omuz omuza yürüyecek.”

Her Mahallede SOL’un

Dayanışmanın ve Paylaşmanın Mücadelesini Yükselteceğiz

Ankara İl Başkanı Mert Ünal ise, Ankara’da mahallelerde örgütlenmeyi ve halkın dayanışma, birlik ve mücadele zeminlerini olarak SOL Kültür evlerinin Seyran-Esat, Ayrancı son olarak Dikmen’de de kurulduğunu ifade etti. Ünal, yüzlerce yeni üye ile büyüyen bir SOL Parti Konferansı gerçekleştirdiğine dikkat çekerek, yönetim meclisi yapısına da bu yenilenmenin yansımasının öneminin altını çizdi. Ünal, insanca yaşam için mücadelede halkın dayanışmasını, birliğini ve mücadelesini örgütlemek üzere yeni hedeflerin Konferans sürecinde oluştuğuna belirterek şimdi her mahallede, her sokakta SOL’un, dayanışmanın sesini yükseltme zamanı olacak dedi. 

Memlekete ve Geleceğimize Sahip Çıkmak İçin 

Seçim Güvenliği Komitelerinde Birlikte Çalışmaya Çağırıyoruz

Konferansta, kadınların, gençlerin yoğun söz alırken önümüzdeki dönem mücadelelerinin adımları tartışıldı. Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu yıl geçen yıldan daha güçlüyüz, çünkü bu yürüyüşte yeni arkadaşlarımızla çoğaldık. Ama henüz yolun başındayız ve yapacağımız çok şey var. Yeni il yönetimimizin ilk görevi her mahallede seçim güvenliği komitelerini kurmak olacak. Seçim güvenliğini bir teknik meselenin ötesinde bir toplumsal mücadele olarak örgütlemek üzere harekete geçiyoruz. Bu konuda tüm muhalefetle de ortak bir çaba içinde olacağız. Kimse kaygılanmasın, umutsuzluğa kapılmasın. Aksine, memleketin geleceğine sahip çıkma sorumluluğu taşıyan herkesi seçim güvenliği komitelerinde birlikte çalışmaya çağırıyoruz. SOL Parti, konferanslarıyla kazanma iradesini ortaya koyuyor. Bugüne kadar bu rejime karşı ikirciksiz yürüttüğümüz mücadeleyi, bugün de rejime son vermeyi ön plana alan bir anlayışla sürdüreceğiz. Öte yandan da yoksulluk altında boğulan emekçi halkın taleplerini sokak sokak örgütleyerek bir devrimci muhalefet dalgasını da bugünden yaratacağız. Önümüzdeki günler için mücadele dolu günler olacak, sokakları doldurmaya devam ettiğimiz günler olacak. Bu günlerimiz mutlaka ama mutlaka bu karanlık rejimin son bulacağı bir şafağa çıkacak.”

Konferansta belirlenen yeni yönetim meclisi şu şekilde:
Mert Ünal
İbrahim Gündüzalp
Sercan Ulu
Miray Payaslı
Ferhat Çelepkolu
Ali Tuncay
Fatoş Erol
Gizem Özdem
Can Dirlik
Serpil Akpınar
Ekin Öztürk
Aydoğan Şanlıer
Aşkın Kaleci
Savaş Kılıç
Ali Gölpınar