SOL Parti: Çürümüş Düzeni Yıkalım

SOL Parti: Çürümüş Düzeni Yıkalım

Suç örgütü elebaşısı Sedat Peker’in son ifşaatlarına ilişkin SOL Parti’den bir açıklama geldi. ‘Çürümüş Düzeni Yıkalım’ başlıklı açıklamada, bugünün siyasi rejiminin geçmişten bugüne uzanan mafya-devlet-siyaset üçgenindeki kirli ilişkilerin bir sonucu olduğu belirtildi. İddiaları araştıracak bir savcı dahi olmamasına dikkat çekilen açıklamada, halka “bu rezalet içinde yaşamamak için örgütlenme” çağrısı yapıldı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Halkımıza çağrı:

ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YIKALIM

Son günlerde yeniden hızlanan “Sedat Peker ifşaları” ülkenin devlet yapısına, sermaye-mafya-yargı-siyaset ilişkilerine dair malumun ilamı denebilecek bir tabloyu gözler önüne serdi. 1960’larınsonundan başlayarak NATO konsepti ile sola karşı örgütlendirilen kontrgerilla güçleri, 1980 darbesinden sonraki süreçte de devletin her türlü kirli işini yapmak için görevlendirildi. Bu çete artıkları şantaj, tehdit, silah kaçakçılığı, uyuşturucu, tahsilatçılık gibi işlerle küpünü doldururken özellikle 2010’dan sonra AKP’nin kirli işlerinin de maşası oldu.

Sürecin suç ortağı ve doğalında tanığı olan Peker’in iddiaları, devrimcilerin yıllardır ortaya serdiği bu geniş tablonun kimi parçalarını tanıklıklarla ortaya çıkarıyor. Ancak bugüne kadar bu iddiaları araştıracak bir savcı çıkmadı. Çünkü Saray rejimi bu kirli ilişkilerin tam da merkezinde duruyor.

Halkımız açlıkla yoksullukla pençeleşirken… Mafyadan para alan vekiller, uyuşturucu tacirleriyle ilişkili bakanlar, siyasetçilerin kokain trafiğindeki çocukları, FETÖ borsası kurup tehditle para kaçıranlar, kaset şantajları içindeki 5li çete üyeleri ve niceleri…

Bugün AKP Saray rejiminin üzerine oturduğu düzen tam da budur. Ortada bir duvar ve çekilecek bir tuğla yoktur. Baştan aşağı çürümüş, zombileşmiş bir düzen vardır. Tümden yıkıp yeniden kurmak dışında bir seçenek kalmamıştır.

Tüm bu rezalet içinde yaşamak istemeyen halkımıza bir kez daha örgütlenme çağrısı yapıyoruz. Bu düzeni yıkmaya ve eşit özgür bir ülkeyi yeniden kurmaya çağırıyoruz.

Çürümüş düzenden kurtulmak için Tek yol devrim, tek yol SOL!