SOL Parti: Örgütlü Mücadeleyi Büyütelim!

SOL Parti: Örgütlü Mücadeleyi Büyütelim!

SOL Parti “Mücadele Ederek Başaracağız” adlı açıklamasıyla, ‘artık yeter’ diyen emekçi halkı zulme, baskıya, yoksulluğa karşı örgütlü mücadeleyi yükseltmeye çağırıyor!

Mücadele Ederek Başaracağız

Her şeye tek kişinin karar verdiği bu ucube sistem ülkeyi büyük bir ÇÖKÜŞE sürükledi. Bu düzen, bir avuç mutlu azınlığın her koşulda kazandığı; işçilerin, köylülerin, tüm emekçilerin ise her koşulda kaybettiği bir harami düzenidir.

Bugün de dövizi yükselterek birilerine servet aktarırlarken halk zamlar ve pahalılık altında eziliyor. Ülkeyi soyup soğana çevirenler kendileri için kurdukları cenneti korumak için halka ‘kuru soğan yiyelim’ demekten bile utanmıyor.

Bu aymazlığa artık yeter! Zamlara yeter! Pahalılığa yeter! İktidar, ülkenin tepesinde bir saniye daha kalmamalı.

Ülkemizi bu kötülükten kurtarmak zorundayız. Tepemizdeki bir avuç zorbayı o koltuktan indirmek de erken seçime mecbur etmek de artık ancak mücadeleyle başarılabilir!

Meydanlarda yükselttiğimiz bu çağrıyı şimdi memleketin her mahallesinde, iş yerinde, kampüsünde, köyünde örgütleyerek; halkın YETER çığlığıyla birlikte büyüteceğiz. Biliyoruz ki sonunda da mutlaka onlar kaybedecek, biz kazanacağız!

‘ARTIK YETER’ diyen tüm yurttaşlarımızı zalimin zulmüne karşı birleşmeye, örgütlenerek mücadeleyi birlikte büyütmeye çağırıyoruz!”