SOL Parti’den Örgütlenme Çağrısı #SollaKurtul

Anasayfa Haber SOL Parti’den Örgütlenme Çağrısı #SollaKurtul
SOL Parti’den Örgütlenme Çağrısı #SollaKurtul

SOL Parti, ülke çapında üye ve örgütlenme çağrısını büyütüyor. İktidarın ülkeyi sürüklediği krizden çıkmak, siyasal İslamcı rejimi yenilgiye uğratmanın yolunun ‘örgütlü toplum ve örgütlü siyasetle’ mümkün olacağının altının çizildiği çağrıda şunlar yer alıyor:

“Ülkenin geleceğinde sefaletten başka bir önerisi olmayan, hamaset, hakaret, aşağılama dışında sözü olmayan bu iktidar ülkenin önünü tıkadı, gitmiyor. Türkiye her yönüyle ciddi bir krizde. Bu krizden çıkış düzen muhalefetinin yöneldiği üzere iktidarın şimdiye kadar ki uyguladığı sağ siyasetlerle uzlaşarak sağlanamaz. Sollamadan bu iktidar geçilemez. İktidarı sürdürmekte zorlanan AKP ve MHP’nin yeni anayasa tuzağını topdan reddetmek, zengini daha zengin yoksulu daha yoksul bırakan sömürüyü ortadan kaldırmak, gençlerin, kadınların özgür geleceğini kurabilmek SOL’la olur. Bunu SOL başarabilir”

SOL Parti bu çağrıyı ülkenin dört bir yanında sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un pek çok ilçesinde çağrı yapılırken, Ankara’da da buluşmalar gerçekleştirilmeye başlandı. 


Yanıtla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.